Autor Tema: Ishrana štenaca - uopšteno  (Pročitano 42369 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Azra maltezer

• Administrator
Odg: Ishrana stenaca - uopsteno
« Odgovor #110 poslato: 09 Avgust, 2012, 21:00:50 »
Meni su u ovom zadnjem leglu dva steneta (od sedam) imala proliv a svi su isto jeli! Ustanovili smo da je prestao cim smo umesto mleka u mlecnom obroku poceli da dajemo kiselo mleko!

Van mreže valdi

• Jr. Member
  • **
« Odgovor #111 poslato: 11 Avgust, 2012, 02:12:44 »
Hvala na dobrodoslici i na korisnim savetima.
Poslednja 2-3 dana stolica je dobra a kako nas ocekuje vakcinacija sledeci utorak, necu nista menjati u ishrani.
Dianini saveti deluju jako prakticni i jednostavni pa sa tim krecem sledece nedelje. Do tada cu vas ugnjaviti jos gomilom pitanja.
Vec sam imao Zlatnog retrivera ali sam ga uzeo sa 6 meseci pa je sve bilo lakse. Ziveo je 13.5 godina a samo jedanput, zbog bolesti, bio kod veta. Hranjen je granulama i to najgorim mogucim, sad sam toga svestan. A jos tada me je vet savetovao da mu promenim ishranu, da mu dajem zivo meso (kakav je to sok bio za mene)... sad mi je zao. Promasih temu...
Slicice, bice i toga samo da savladam kako se to radi i gde je tema za takve stvari.
Pozdrav i jos jednom hvala na ovako srdacnom prijemu.

Van mreže Diana

• Global Moderator
  • Pol: Žena
« Odgovor #112 poslato: 11 Avgust, 2012, 09:49:52 »
Od utorka sacekajte bar 3-4-5 dana pa tek onda pocnite sa "dodacima" sadasnjoj ishrani. Pretpostavka je da vas ceka revakcina, mada mu to dodje isto  :D stencima su to "kriticni" dani kada imuni sistem radi "na leru" u borbi sa virusima iz vakcine, tako da ne treba dodatno muciti stene. Skoro sigurno ce reakcija na bilo sta novo biti desetostruko jaca nego inace.
Samo polako i bez zurbe, imate vremena. Prvo da malac sebe obezbedi antitelima, lako cete za hranu.

Van mreže valdi

• Jr. Member
  • **
« Odgovor #113 poslato: 17 Avgust, 2012, 14:30:13 »
Moj zlatni retriver ima sada punih osam meseci, 32 kilograma i visak energije...

Da li se secas koliko je dobijao kilograma mesecno ili koliko je imao sa 3-4 meseca. Znam da je individulno ali kao orijentir bi mi znacilo. Zar nema mnogo sa 8 meseci?

Van mreže Diana

• Global Moderator
« Odgovor #114 poslato: 17 Avgust, 2012, 14:34:47 »
Jeste individualno,a neki okviran reper je "koliko nedelja toliko kilograma". Najvise zavisi od genetike,tj koliko je stene krupnog kostura,ostalo su nijanse.

Van mreže valdi

• Jr. Member
  • **
« Odgovor #115 poslato: 17 Avgust, 2012, 18:50:02 »
Sada ima tacno 11 nedelja i 8.3kg. Onda je verovatno malo manji. A bio je i na dijeti, jadnicak.

Van mreže Diana

• Global Moderator
« Odgovor #116 poslato: 17 Avgust, 2012, 19:14:59 »
Po slikama ne bih rekla :D Pre ce biti da je on jedno lepo,napredno,krupno stene! Ali da,ima veze dijeta,ima i to sto stenci "kaliraju" kad dodju u novi dom,al' najvise je do toga sto on sada intenzivno raste,tako da ta kilaza uopste nije zabrinjavajuca. Polako,doci ce on na svoje.

Van mreže Kiza69

• Hero Member
« Odgovor #117 poslato: 18 Avgust, 2012, 08:15:06 »
Sada ima tacno 11 nedelja i 8.3kg. Onda je verovatno malo manji. A bio je i na dijeti, jadnicak.

Nemas razloga za brigu. Hrani ga vise presnom hranom nego dehidratima i kuvanom, uci ga da jede voce i povrce (opet presno) i igraj se sa njim od toga najbolje raste.  :D

Evo ti jedan link sa tabelom kilaze za zlatnog retrivera, kako raste.....

http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nase-veterinare-Psi/Rast-i-razvoj-steneta-zlatnog-retrivera-6690.html

Ona je orijentaciona i nemoj da se nerviras ako bas nije sve po njoj :)

Van mreže valdi

• Jr. Member
  • **
« Odgovor #118 poslato: 23 Avgust, 2012, 14:18:59 »
Hvala na tesenju ali nema potrebe. Ne brinem se, on dobro izgleda, samo me zanima svaka sitnica.
Sto se tice ishrane, moram da poslusam gore pomenuta naredjenja :D. Ne mogu da docekam prvi pravi obrok. Za tri dana pojeo je tri sargarepe, sa prve dve je tukao teske bitke a trecu je lepo iskrckao i smazao :dens: Danas ga ocekuje jabuka, samo jos to ne zna.
Da li je pametno, paralelno sa ovim, da mu polako menjam RC junior (ovo trenutno jede) sa Acana Pacifica. Imam oko 14kg Acane pa bi da iskoristim, verovatno je i kvalitetnija od RC. Ne znam ni koliko je adekvatna za stene velike rase, ako to ima ikakve veze.

Van mreže Diana

• Global Moderator
« Odgovor #119 poslato: 23 Avgust, 2012, 17:55:49 »
Ako si dosao do Acane,tvoj stenac je pravi srecnik! :D Razlika je Nebo i Zemlja izmedju Acane i RC-a,tako da slobodno mozes da je iskoristis :D Drzi se preporuka za uvodjenje novih granula,tako sto ces deo RC zameniti Acanom (npr 1/4) pa povecavati taj deo lagano dok ne dodjes do 100% nove hrane,tj Acane.