Autor Tema: Ishrana štenaca - uopšteno  (Pročitano 39477 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nebica933

• Hero Member
  • Pol: Muškarac
Odg: Ishrana štenaca - uopšteno
« Odgovor #160 poslato: 23 Oktobar, 2012, 12:01:51 »
Imam i ja pitanjce, vakcinisanim štencima treba li posebno pojačavati ishranu po vakcinaciji i šta predlažete?

Van mreže Diana

• Global Moderator
  • Pol: Žena
« Odgovor #161 poslato: 23 Oktobar, 2012, 12:16:04 »
Vakcinacija i ishrana jedino mogu da se isprepletu oko toga da se prvih 4-5 dana ne uvode nove namirnice, jer ne znamo kako bi stene reagovalo na njih, a imuni sistem "zaposlen" stvaranjem antitela moze na nesto novo da odreaguje alergijom. To vazi i za odrasle pse, ne samo stenad, da se tih prvih par dana ne daju nove stvari. I to je sve.

Van mreže nebica933

• Hero Member
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #162 poslato: 23 Oktobar, 2012, 12:21:11 »
Odlično, odgovor je stigao u pravi čas. Ja taman za kvaku po neku konjetinu da zagazim misleći da je bolje da sada malko pojačam, znači ista hrana, ok i hvala  sm prst gore
A jel smem da joj dajem ove AD3 perle, sinoć nam na poslu donela koleginica pa reko da proverim i to  :thing:

Van mreže Diana

• Global Moderator
« Odgovor #163 poslato: 23 Oktobar, 2012, 12:43:07 »
Za par dana,naravno da smes. Al' odmah posle vakcinacije bolje nemoj.

Van mreže marijja

• Newbie
  • *
  • Papi Mimi i Mici
« Odgovor #164 poslato: 23 Oktobar, 2012, 13:31:08 »
Mimi je usisala klopu,znaci za nepoverovati..cak je htela i jos repete,ali joj nisam vise dala plasila sam se da se ne prejede..inace Papi nije brat....heheheheh.to joj je buduci muz samo nikako da shvati to.heheheheheheh.nju smo mu kupili za njegov 7 rodjendan kao poklon,ali za sada mu se poklon nikako ne dopada,stalno je ignorise i bezi od nje ,a ona ga smara neumorno.hahahahahah.
Sad mi recite osim ovoga sto sam kuvala sta jos moze stene da jede na nebude stalno ista klopa..

Van mreže Diana

• Global Moderator
« Odgovor #165 poslato: 23 Oktobar, 2012, 14:07:39 »
:D :D Znam da joj nije brat,zato sam i stavila pod navodnike :D Cek' da bude blizu teranja,pa da vidis kako ga nece zanimati :D

Sad polako,par dana neka jede ovakvu klopicu,pa joj ubacis malo rendane sargarepe,pa par dana tako,pa rendan persun i paskanat,pa par dana pauze,pa zelje ili spanac ili blitvu,... Pa tek onda prelazite na drugu vrstu mesa.

Van mreže t.vlatko

• Newbie
  • *
« Odgovor #166 poslato: 29 Oktobar, 2012, 08:42:45 »
Zdravo svima korisnca foruma
Zovem se Vlatko, iz Makedonija i sam novi na foruma, ovig dana sam citao vase teme i sum naucio mnogo stvare za stenaca i odrasel psa
Imam jedno prasanje:
Za jedan tjedan cu imat mladi stenac labrador retriever, i zelim da znam koja e bolja hrana Brit ili Purina Pro Plan, i dali da mu dajem sa jagnjetina ili sa pileca kombinacija?

Hvala na svima koi ce mi dati odgovor.

Van mreže Jadranka

• Hero Member
  • moj Aki i Mala
« Odgovor #167 poslato: 29 Oktobar, 2012, 09:20:19 »
E moje sreće i radosti, još jedan labrador na forumu. Vlatko, najiskrenija dobrodošlica, nadam se da ćeš se dugo družiti sa nama.
Ja sam penzionerka, imam najviše vremena od svih ostalih, pa se eto ja prva javljam,više zbog dobrodošlice, jer i ja ovde još učim, a sve što sam naučila, naučila sam ovde na forumu,  javiće se tebi sigurno i svi ovdašnji koji mnoooogo više znaju od mene, ne brini ništa.
Koliko sam razumela, ti još nemaš psa, očekuješ štene za koji dan. Prvo, jako je lepo što unapred pokazuješ interesovanje da mu pružiš ono najbolje. Preporučila bih ti da pročitaš šta ima na forumu u delu Dehidrati i industrijska hrana, tu je lepo pisano o Brit hrani, a isto bih ti posavetovala da malo proučiš i BARF i RAW ishranu, pa da se pronađeš u onom što će ti biti naj. I naravno, nadam se da ćeš nas obradovati slikama kada štene stigne. Još jednom, dobro došao i pozdrav.

Van mreže Diana

• Global Moderator
« Odgovor #168 poslato: 29 Oktobar, 2012, 10:46:07 »
Pozdrav Vlatko i dobro nam dosli!
Kao prvo,moram da vas pohvalim,retki su odgovorni vlasnici koji se interesuju i uce pre nego sto stene stigne. Svaka cast vama,sigurno ce stene uzivati pored vas!

Za prvu nedelju u novom domu,bilo bi dobro da stencu obezbedite hranu koju je jelo kod odgajivaca. Bice zbunjeno i tuzno prvih dana,ne treba mu dodatni stres u vidu promene hrane. To vec sada mozete da pitate odgajivaca,pa kupite kilogram-dva te hrane. Takodje,ne zaboravite da pitate koliko puta dnevno stene jede kod njega i drzi te se tog rasporeda bar tu prvu nedelju.

Brit nije isto sto i Brit Care hrana! Brit je premium,a Brit Care super premium hrana,pa ako ste u mogucnosti,svakako je Brit Care preporuka,dosta ispred Pro plana.

Jagnjetina ili piletina-svejedno je,samo dok je puppy linija.

Ako imate dodatnih pitanja,na raspolaganju smo vam.

Van mreže MarijaI

• Newbie
  • *
« Odgovor #169 poslato: 04 Novembar, 2012, 11:25:57 »
Zdravo svim starim  i novim forumasima,
Odusevljena sam forumom, svaka cast svima na trudu da on izgleda ovako kako izgleda. Odgovore na mnoga moja pitanja sam nasla bas ovde, a bilo ih je puno.
Pa da se predstavim, moje ime je Marija. U nas dom je u ponedeljak stigao crni patuljasti snaucer Toto. Rodjen je 15.09. Mnogo nedouca smo imali na pocetku, cak i kod veterinara smo isli, kao da psa nikad nisam imala. Zapravo pre 18 god. davno to bese, al u srcu je jos uvek francuski buldog Bad. Ludo, omiljeno kuce koje smo dobili s njegovih 7 dana jer mu je majka ostenila puno brace i sestara pa za njega nije bilo mesta. Bio je kod nas 3 god pa se razbolelo kad sam bila trudna sa prvim detetom, a sad ih imam troje, Bada smo izlecili i udomili kod prijatelja, gde je docekao starost i uginuo. Toto je mali zafrkant sto se tice hrane. Nije hteo granule Trainer, iako je uzgaivac rekao da ga je s njom hranio. Ubacili smo mu meso sa pirincem i jogurtom pa je dobio proliv i povracao. Vratili smo ga na predjasnju hranu i sve se stabilizovalo, al nije odusevljen. Juce mu malo u pirinac s granulama i jogurtom ubacim malo meso i on opet povrati. Stvarno je osetljivko.  Malo sam za pocetak opsirna, al to je koja lk.
Pozdrav! :nod: